Szalona, nieposkromiona

Szalona, nieposkromiona

Tak, niektóre decyzje trzeba w odpowiedni sposób przemyśleć. Jeżeli tego nie zrobimy, to może okazać się, że źle postąpiliśmy. Tylko, że pamiętajmy o tym, że taka rozwaga i roztropność nie zawsze jest polecana, ponieważ może bam umknąć wiele fantastycznych chwil. Czasem opłaca się zaryzykować, aby móc mówić o tym, że odniosło się w swoim życiu spory sukces. Nie tylko w biznesie, ale także w sferze prywatnej. Np. kiedy chodzi o miłość. Odrobina szaleństwa może sprawić, że człowiek pozna miłość swojego życia. Czy tak będzie w przypadku bohaterki, która spędzi TaniaKsiazka – Dwa dni w Paryżu? Tą książkę napisała Jojo Moyes.

Brytyjska autorka

Jojo Moyes jest brytyjską autorką, która zdobyła już uznanie wśród zdecydowanej większości czytelników. Na swoim koncie ma książki z gatunku klasyka, literatura obyczajowa, romans, literatura piękna. Umiejętnie łączy ona małe elementy, dzięki którym można poznać naprawdę fenomenalnych bohaterów, których życie stanowi podstawę nie jednej książki. W jej dziełach znaleźć można momenty smutne, bo przecież i w świecie rzeczywistym mamy z nimi do czynienia. Są także momenty radosne, które naprawdę napawają wszystkich optymizmem. Tak jest też w przypadku najnowszej książki, którą Jojo Moyes wydała. Bohaterką tej książki jest Nel, która zawsze wszystko ma poukładane w życiu. Nawet jej związek był bardzo starannie zaplanowany. Pewnego dnia Nel robi coś nieoczekiwanego, niespodziewanego, wręcz szalonego. Pod wpływem impulsu wykupuje bilety na podróż do Paryża. Ma tam się udać wraz ze swoją drugą połową.

Wolna i radosna

Tylko,że wspólne “Dwa dni w Paryżu” okazują się samotną podróżą, bowiem Nel sama ląduje w tym mieście zakochanych. Wszystko poszło nie tak, jak ona zaplanowała. Ale Nel postanawia się nie poddawać. W szczególności, że znajduje się w tak wyjątkowym mieście, gdzie można spotkać wiele fantastycznych zabytków i atrakcji turystycznych. Nel postanawia, że ten wypad i tak będzie radosny, aby miała co wspominać. Czy to pod napływem nowej, nieznanej jak do tej pory energii, Nel rusza w miasto i nawet zgadza się na kawę z mężczyzną, którego poznała na wystawie obrazów. Czy to razem z nim przekona się, że wszystkie najważniejsze atrakcje można poznać podczas szalonej jazdy na skuterze w dwadzieścia minut? Paryż sprawi, że Nel będzie mogła poznać nową, lepszą wersję siebie, która jest wolna od wszelkich trosk. Jest radosna i jest szczęśliwa. A czy Nel będzie na nowo zakochana? Odpowiedź znajdziemy w książce.

zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com