Opowieść o szalonej miłości

Opowieść o szalonej miłości

Opowieści o miłości cieszą się wielkim uznaniem wśród czytelników, którzy z wielką przyjemnością poznają kolejne historie. To historie ludzi, którzy chcą odnaleźć nie tylko siebie, ale również własne szczęście. Każdy z nas zasługuje na szczęście. Może nie każdego da się lubić, ale prawda jest taka, że jesteśmy istotami, które w szczęściu odnajdują radość wszystkiego. A to miłość jest takim uczuciem, które daje szczęście. Przekonuje się o tym człowiek na co dzień. Przekonują się o tym bohaterowie różnych książek. O tym także przekonują się bohaterowie “Dwa dni w Paryżu” autorstwa Jojo Moyes (https://www.taniaksiazka.pl/dwa-dni-w-paryzu-jojo-moyes-p-1424402.html).

Specjalistka od miłości

Jojo Moyes napisała już wiele wspaniałych książek, które cieszą się ogromną popularnością. W szczególności wśród kobiet, które kochają jej opowiadania o miłości. Nikt chyba nie ma tyle talentu, co Moyes, która jest specjalistką o pisaniu o tym uczuciu. Jest ono naprawdę piękne i warto je pokazywać, chociaż czasem trzeba się sporo nacierpieć, zanim ta miłość nadejdzie. Główną bohaterką kolejnej książki Jojo Moyes jest Nel. Kobieta jest bardzo poukładaną osobą i zawsze dąży do tego, aby wszystko mieć na swoim miejscu. Na ogół nie pozwala na to, aby w jej życiu dochodziło do jakiś gwałtownych impulsów, które zakłócają jej byt. Dlatego wszyscy są bardzo zdziwieni tym, co Nel zrobiła. Po prostu powodowana impulsem weszła do biura podróży, a po chwili wyszła z niego niosąc w ręce dwa bilety na wycieczkę do Paryża. Ona wcale tego wcześniej nie planowała. Nie rozważyła wszystkich “za” i “Przeciw”, co na ogół robi. Co ją podkusiło do tak szalonego kroku? Nie wiadomo.

Samotna podróż

Tylko, że jej decyzja nie bardzo spodobała się drugiej osobie. Nel miała znaleźć się w mieście miłości z ukochanym, a koniec końców znajduje się tam sama. Serce jej krwawi, ponieważ na każdym kroku spotyka osoby zakochane. Postanawia się jednak nie poddawać. Z dumnie uniesioną głową do góry idzie ku nowym wyzwaniom, aby móc poznać miasto miłości. Nel jeszcze nie wie, że Paryż ma dla niej niespodziankę i to niebagatelną. To właśnie tutaj przekona się, że dwadzieścia minut można poznać wszystkie najważniejsze atrakcje tego miasta, wykonując szalony rajd na skuterze. To tutaj można udać się na kawę z nieznajomym mężczyzną. Nel przekonuje się, że rozwaga jest dobra, ale to nutka szaleństwa sprawia, że można przeżyć tyle wspaniałych chwil. Warto żyć chwilą. Każdy z nas powinien wziąć sobie do serca słowa autorki “Dwa dni w Paryżu“, dzięki czemu z łatwością odnajdzie radość życia.

Zdjęcie utworzone przez freepik – pl.freepik.com